MENUS-MC Academy

Üsküdar Üniversitesi Medikal Radyasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÜSMERA) bünyesinde olan ve MCNP Monte Carlo Simülasyon Prensipleri & Medikal ve Nükleer Uygulamalarda Monte Carlo Simülasyonu Teknikleri (MENUS-MC Academy), Medikal Bilimler, Nükleer Bilimler, Mühendislik Bilimleri, Medikal Fizik, Nükleer Fizik, Deteksiyon Fiziği,  gibi bir çok alanda,  Lisans, Lisansüstü ve Akademik alandan bir çok öğrenci ve akademisyen için simülasyon programlarının temel prensipleri, modelleme, uygulama yazma, çalıştırma, veri alma gibi çalışmalarını gerçekleştirme imkanı sunmaktadır. 

MENUS-MC Academy katılımcılara Monte Carlo alanında uzmanlaşma fırsatını sunmakta ve yıl boyunca tekrarlayacak 3 aylık aralıklarla gerçekleşecektir. 4 seviye eğitimden oluşan MENU-MC Academy, 1. Seviye olan Başlangıç seviyesinden 4.Seviye #ProUser seviyesine kadar katılımcılar için bir eğitim olanağı sağlayacak ve katılımcıların çalışma alanlarına göre istedikleri simülasyon inputunun yazmasına ve profesyönel bir şekilde  kullanmasına olanak sağlayacaktır. Katılımcılar her eğitim sonunda ilgili eğitime ait sertifikasını alacaktır.

MENUS-MC #1 – Seviye 1 – Beginning           (Her Yılın Eylül Ayı)

MENUS-MC #2 – Seviye 2 – Intermediate       (Her Yılın  Aralık Ayı)

MENUS-MC #3 – Seviye 3 – Advanced            (Her Yılın Mart Ayı)

MENUS-MC#4 – Seviye 4 –  ProUser              (Her Yılın  Haziran Ayı)

 

ÜSMERA / MENUS-MC Academy bünyesinde gerçekleştirilecek olan ve 4 seviyede tamamlanacak olan Monte Carlo Eğitim Programı sonunda kullanıcı bilimsel verilerine paralel olarak kendi monte carlo inputunu yazma, geometri modelleme, çalıştırma, veri analizi yapma, veri çekme, verileri grafikleştirme gibi bir bütünü kapsayan alanda Profesyonel bir Kullanıcı seviyesine gelecektir. 4 seviyede gerçekleşecek bu eğitim programı 1 yıl içerisinde 3 aylık aralıklarla gerçekleşecek ve kullanıcı aradaki 3 aylık sürede almış olduğu eğitimi pekiştirerek Bilimsel Kurulun yönlendirmeleri ile birlikte bir sonraki eğitim için ön hazırlıklar yapacaktır.

NOT: MENU-MC Academy çalışmaları ve Eğitim Başvuruları, Başvuru Takvimi ile ilgili tüm bilgiler ÜSMERA Resmi Facebook sayfasından ve usmera.uskudar.edu.tr sitesinden yayınlacaktır.

 

 

MENUS-MC EĞİTMENLERİ

-Doç.Dr. Asghar MESBAHI - Dokuz Eylül Üniversitesi

-Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Ozan TEKİN - Üsküdar Üniversitesi